World of Warcraft Dragonflight Duyuruldu!
World of Warcraft Dragonflight Duyuruldu!
World of Warcraft'ın yeni genişleme paketi duyuruldu!

Dragonflight Announce Cinematic Trailer | World of Warcraft

Blizzard tarafından 19.04.2022 tarihinde yapılan bir yayın ile oyuncuların bekleyişi sona erdirildi ve World of Warcraft'ın yeni genişleme paketi duyuruldu.

World of Warcraft : Dragonflight

Yeni genişleme paketimizin adı ''Dragonflight'' oldu. Hakkındaki sızıntıların büyük ölçüde doğru çıktığını öğrendiğimiz yeni ek paket müthiş bir sinematik ile duyuruldu. Oyuncular olarak bu ek pakette tekrar Azeroth'a döneceğiz ve uzun yıllar boyunca kapalı kalmış Dragon Isles'i keşfedeceğiz.

Yeni Irk ve Sınıf

Yeni genişleme paketimiz bir yeni sınıf ve ırk ile birlikte geliyor. Dracthyr ırkı hem Alliance hem de Horde olarak oynanabilir yeni ırkımız olacak. Ejderha tarzı bir ırk olan Dracthyr'lerin aynı Worgen'lerde olduğu gibi bir humanoid formu da bulunuyor.

Evoker ise oyuna eklenecek yeni oynanabilir sınıfımız. Sadece Dracthry ırkına özel olarak gelecek bu sınıfa başka bir ırkta rastlamayacağız. Dracthryler ise sadece ''Evoker'' olabilecek. Healer ve Range DPS olarak iki specializationa sahip olacak Evoker sınıfı özelliklerini Dragonflightlar'dan alıyor. Evokerlar oyuna 58 level olarak başlayacak ve kendilerine özgü bir başlangıç bölgesi ile görev zinciri olacak.

Evokerlar'ın bazı yetenekleri geliştirilebilir olacak. Burada yeni bir atılım yapan Blizzard Evokerlar'ın bazı yeteneklerinin, kullanılan tuşa daha uzun süre basılması halinde daha etkili olacağını belirtti.

Dragon Riding ve Dragon Binekleri Kişiselleştirme

Yeni ek paketle birlikte dragon türündeki bineklerimizde bir çok kişiselleştirme yapabileceğiz. Bu kişiselleştirmelere örnek olarak renk, boynuz ekleme, zırh giydirme, takılar vb. özellikler gösterilmekte. Bineklerle ilgili bir diğer değişiklik ise ''Dragon Riding'' özelliği.  Dragon Riding ile birlikte dragonlarımıza binerken takla atma vs. gibi özel hareketler yapabileceğiz, derin dalış ve yükselişler yaparak yüksek hızlara ulaşabileceğiz. Dragon Riding özelliği oyuncular tarafından şimdiden yeni gelecek bölge olan Dragon Isles'in çok geniş olabileceği şeklinde yorumlandı.

Yeni Talent Sistemi ve Level Cap

Dragonflight ile birlikte oyunun talent sisteminde çok büyük bir değişiklik yapılacak. Vanilla dönemindeki talent ağacına benzer bir şekilde getirilen bu sistem yanında bir çok farklılık ile de birlikte geliyor. Artık oyuncular olarak hem seçtiğimiz sınıfın hem de specializationın birbirinden ayrı olarak bulunan talent ağaçlarını geliştireceğiz. Örneğin Balance Druid olarak oynuyorsanız hem Druid ana classı için hem de Balance speci için ayrı bir talent ağacında yetenek puanlarınızı harcayacaksınız. Bu durum ise Blizzard tarafından oyunda daha önce görülmemiş class - specialization kombinasyonlarını ortaya çıkaracağı şeklinde yorumlandı.

Şuan level sınırımız Shadowlands'te 60 iken Dragonflight ile birlikte karakterlerimizi artık 70 level sınırına kadar geliştireceğiz.

HUD Interface ve Meslekler Hakkında Değişiklikler

Dragonflight'ın bir diğer yeniliği ise oyunun HUD Interface ekranında büyük çaplı bir değişikliğe gidilecek olması. Artık çağın gerisinde kaldığı ve bir değişikliği hak ettiği belirtilen interface elden geçiyor. UI ekranı daha sade, kişiselleştirilebilir ve şık bir görünüme sahip olacak. Merak etmeyin Addonlarımızı kullanmaya devam edebileceğiz :)

Oyunun meslek sisteminde ise çok köklü bir değişikliğe gidilecek. Artık diğer oyunculara meslekleri aracılığıyla üretmesini istediğimiz eşya hakkında sipariş oluşturabileceğimiz bir ara yüz olacak. Meslekler kullanıldıkça gelişecek ve ortaya çıkan ürünler daha kaliteli olacak. Bunlarla birlikte meslek sistemini tekrar cazip hale getirecek bir çok yenilik olacak.

Wow Classic Oyuncularına Güzel Haber

Blizzard 19.04.2022 günü gerçekleştirdiği etkinlikte tabi ki Classic oyuncularını da unutmadı. Wow Classic Wrath of the Lich King beklendiği gibi duyuruldu. 2022 yılında geleceği açıklanan Wrath of the Lich King şimdiden oyuncularda heyecan yarattı. Çıktığı zaman 70 level boost satın alınabileceği ve ''Death Knight'' sınıfı açmak için daha önceden 55 level bir karakter sahibi olmanız gerekmediği de ayrıca belirtildi.

Dragonflight Çıkış Tarihi ve Beta

Wow: Dragonflight'ın çıkış tarihi ile ilgili herhangi bir duyuru yapılmadı. Şuan ek paket ön satışa da açılmış vaziyette değil. Mevcut ek paket Shadowlands'e sezon 4'ün geleceği göz önüne alındığında Dragonflight'ı en erken 2023 yılında göreceğiz gibi gözüküyor. Ancak Dragonflight'ın beta testlerine katılmak isterseniz https://dragonflight.blizzard.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Kaynak: 1-) https://dragonflight.blizzard.com/ 

             2-) https://www.youtube.com/channel/UCbLj9QP9FAaHs_647QckGtg

             3-) https://worldofwarcraft.com/

 

Wrath of the Lich King Classic Announce Cinematic Trailer | World of Warcraft

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorum Yap

https://kimoo.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!