World of Warcraft'ta Faction Sistemine Köklü Değişiklik
World of Warcraft'ta Faction Sistemine Köklü Değişiklik
9.2.5 Güncellemesi ile Faction Sistemi Değişiyor

Blizzard Entertainment World of Warcraft oyuncularını heyecanlandıracak bir takım güncellemeler yapacağını açıkladı. Milyonlarca oyuncuya sahip olan ve dünyanın en iyi MMORPG oyunları arasında gösterilen World of Warcraft, 9.2.5 güncellemesiyle ile faction sisteminde büyük bir değişikliğe gidecek. Yapılacak olan güncellemeler Ion Hazzikostas tarafından 31.01.2022 tarihli bir bluepost ile duyuruldu.

Faction Sistemi Kalkıyor mu?

World of Warcraft'ta bilindiği üzere ''Horde'' ve ''Alliance'' olarak iki farklı faction bulunuyor ve oyuncular seçmiş olduğu karakterlere göre bu iki factiondan birinin mensubu oluyor. 9.2.5 güncellemesiyle ile yapılacak değişikliklerde faction sistemi tamamen kaldırılmayacak. Oyundaki karakterlerimiz halen bu iki factiondan birinin mensubu olmaya devam edecek ancak bir takım oyun içi etkinlikleri artık diğer factiona mensup oyuncular ile birlikte yapabileceğiz.

Faction Sisteminde 9.2.5 Güncellemesi Oyunculara Neler Sunacak?

9.2.5 güncellemesiyle birlikte artık dungeonlar, raidler, ve dereceli PVP etkinliklerini, Horde ve Alliance oyuncuları aynı gruplara dahil olarak, beraber yapabilecekler. 

Tüm raidler,dungeonlar ve dereceli PVP etkinlikleri iki factionun oyuncuları tarafından birlikte yapılabilecek ancak oyunun hikayesi gereği bazı raidler (Dazar'alor, Icecrown Citadel gibi) bu özelliğin dışında bırakılacak.

Dungeon ve raid finder özelliği de cross-faction olarak çalışacak ve oyuncular grup ararken artık diğer factiona mensup oyuncuların gruplarına katılma isteği gönderebilecek veya onları gruplarına alabilecek. 

Karşı factiona mensup oyuncuları artık doğrudan BattleTag'leri ile gruplarınıza davet edebileceksiniz.

Guild sisteminde ise bir değişiklik bulunmuyor. Bilindiği üzere guildler sadece bir faction bünyesinde kurulabiliyor ve diğer factiona mensup oyuncular tarafından bu guildlere katılım gösterilemiyordu. Bu özellik mevcut haliyle korunmuş.

(Bu güncelleme henüz duyuru aşamasında olup oyunun güncel sürümünde yayınlanmamıştır. Dolayısıyla Blizzard ilerleyen günlerde bu konuda her türlü değişikliği yapabilir.)

Yapılacak olan bu güncelleme oyuncuları ikiye bölmüş durumda. Oyuncuların bir kısmı bu güncellemenin oyunun hikayesine ve ruhuna zarar vereceğini düşünürken diğer bir kısım ise güncellemeyi olumlu bularak oynanabilirlik açısından çok faydalı olacağını savunuyor. Peki siz bu konuyla ilgili ne düşünüyorsunuz?

 

9.2.5 Güncellemesi ile gelecek faction özelliklerini nasıl buldunuz?

9.2.5 Güncellemesi ile gelecek faction özelliklerini nasıl buldunuz?

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorum Yap

http://kimoo.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!